ליצירת קשר סניפים במרכז ובצפון - 077-5135141

דרכון פורטוגלי ליוצאי עירק

גם יוצאי עיראק זכאים לדרכון אירופי!

 זו לא טעות – יותר ויותר ישראלים ממוצא עיראקי מקבלים אזרחות פורטוגלית והופכים לאזרחי האיחוד האירופי.

 

את זה שהדרכון הפורטוגלי הפך להיות הלהיט הרשמי בקרב הישראלים – אתם כבר בטח יודעים; אי אפשר לפספס את המודעות והפרסומים בכל פינה, והאמת? בצדק.

בהליך יחסית פשוט יכולים ישראלים רבים לקבל אזרחות פורטוגלית ולהפוך לאזרחי האיחוד האירופי; הדבר מאפשר להם, לילדיהם ולדורות הבאים אין ספור אפשרויות – לגור בכל מדינה באירופה, לעבוד ללא הגבלה וללא צורך בויזת עבודה, ללמוד בחינם או בסבסוד כמעט מלא ברבות מהאוניברסיטאות הנחשבות באירופה (ולא רק בפורטוגל) ולהנות מיתרונות עסקיים רבים בפתיחת חברות, השקעות נדל"ן, יבוא, יצוא וכו'.

יתרון נוסף וחשוב לא פחות הינו האפשרות לקבל את הדרכון הפורטוגלי הנחשק, המדורג כיום 5 בעולם ומאפשר כניסה כמעט לכל מדינה ללא צורך בויזה, ובכללן ארצות הברית.

הדעה הרווחת היא שיהודים יוצאי עיראק אינם זכאים לקבל את האזרחות הפורטוגלית, וכי התהליך פתוח רק ליוצאי צפון אפריקה (מרוקו, לוב, טוניסיה, מצרים, אלג'יר), ארצות הבלקן (טורקיה, יוון, בולגריה), סוריה, לבנון ובמקרים מסויימים גם ארצות דרום אמריקה.

כאן תופתעו לשמוע כי לאחרונה יותר ויותר ישראלים ממוצא עיראקי מקבלים את אישור הזכאות מהקהילה היהודית בפורטוגל, המעיד על כך שהם צאצאי מגורשי ספרד, והדבר סולל בפניהם את הדרך לקבלת האזרחות הפורטוגלית.

נסביר:

לפני קצת יותר מ-500 שנים גורשו היהודים מספרד ומפורטוגל והתגלגלו לארצות שונות, בעיקר ארצות הים התיכון ובהן צפון אפריקה והבלקן; זו גם הסיבה בגינה יהודים יוצאי ארצות אלו מכונים "ספרדים".

יוצאי ארצות אלו זכאים לקבל אזרחות פורטוגלית בהליך פשוט יחסית שכן זכאותם ברורה וחד משמעית.

מצד שני, יוצאי עיראק, אינם נחשבים "ספרדים" קלאסיים שכן רובם לא הגיעו לעיראק כתוצאה מגירוש ספרד ההיסטורי אלא כ-2000 שנים קודם לכן, כאשר גורשו מישראל ע"י ממלכת בבל במה שכונה "גלות בבל".

מסיבה זו רוב עורכי הדין והחברות העוסקות בתחום האזרחות הפורטוגלית אינן מקבלות לתהליך יוצאי עיראק, לאור האפשרות לפיה הבקשה תידחה.

ובכן, מדובר בטעות!

משפחות רבות של מגורשי ספרד כן הגיעו לעיראק וצאצאיהן היום בישראל בפירוש נחשבים ספרדים, ומוכרים ע"י הקהילה היהודית בפורטוגל כזכאים לקבלת אזרחות פורטוגלית.

משרדנו, הקיים כבר 17 שנים, צבר מומחיות ונסיון רבים בתחום זה וכבר הצליח לאשר את זכאותם של ישראלים רבים ממוצא עיראקי.

מייסד המשרד, עו"ד ונוטריון דרור חייק, עיראקי בעצמו ואשר הקהילה היהודית בפורטו אישרה אותו כצאצא למגורשי ספרד, מספר:

"אין שום סיבה ליוצאי עיראק להירתע מהתהליך אלא להיפך – יש להם בהחלט סיכוי ואנו מעודדים אותם לבדוק את זכאותם; למעשה, אין להם מה להפסיד – אם הלקוח העיראקי לא מקבל אישור, הוא בלאו הכי מקבל את כספו בחזרה; אבל מצד שני אם הוא מאושר – אז גם כל שאר בני משפחתו, אחים, ילדים, דודים, אחיינים וכו' – יקבלו אף הם את האישור שכן הם חלק מאותו אילן יוחסין.

אני לא נרתע מאתגרים ובזמן שרבים ממתחריי נמנעים מקבלת לקוחות ממוצא עיראקי, אני דווקא שמח להגיש לקוחות אלו לאישור כי אחרי אלפי בקשות שהגיש המשרד צברנו מספיק נסיון, הוכחות ומסמכים כדי להוכיח את הזכאות של רבים מיוצאי העדה המפוארת הזו, וגם להם אנו מסייעים בהגשת החלום של אזרחות אירופאית".

דווקא כשמדובר במקרה מורכב יותר של יוצאי עיראק חשוב לבחור בעו"ד מנוסה היודע את מלאכתו ולא בהכרח לבחור את אחת החברות שקמו בשנים האחרונות כפטריות אחרי הגשם ומפרסמות באגרסיביות את שירותיהן; הגשת לקוח ממוצא עיראקי לקהילה היהודית צריכה להיעשות במומחיות ומקצועיות כדי לקבל את האישור המיוחל, ולא בכדי משרדנו צבר מוניטין של מומחה ומקצוען בקרב יוצאי עיראק והצלחנו לאשר שמות רבים של עיראקים בקהילה היהודית באופן תקדימי.

רשימת השמות של יהודים ממוצא עיראקי, אשר לפי הנסיון והידע אותם צברנו כבר אושרו ע"י הקהילה היהודית, מצוייה במשרדנו ונשמח לבדוק אם שמכם מופיע בה;

במידה והתשובה חיובית כבר ניתן לומר כי סיכוייכם מצויינים! מוזמנים להשאיר פרטים ואנו ניצור אתכם קשר, נבדוק את השמות און-ליין ונספק לכם תשובה מיידית!

 

אז לסיכום, עיראקים, גם אתם יכולים להגשים את החלום.

השאירו פרטים ואנו ניצור קשר בהקדם

 

בדיקת זכאות חינם!

מעוניינים לקבל פרטים נוספים? רוצים שנערוך עבורכם בדיקת זכאות ראשונית ללא תשלום? מלאו את כל הפרטים בטופס יצירת הקשר ואנו נחזור אליכם בהקדם

שלח