ליצירת קשר סניפים במרכז ובצפון - 077-5135141

מדינות האיחוד האירופי

אם גם אתם התחלתם בתהליך הוצאת דרכון פורטוגלי, אנו מניחים שמעתם על הזכויות שמגיעות לכם במדינות האיחוד האירופי, זאת משום שפורטוגל נמנית ביניהן. האיחוד האירופי ידע עליות ומורדות במהלך השנים, אך כיום הוא מונה לא מעט אזרחים, וסמכויותיו הורחבו ביחס לעבר. כל המידע החיוני אודות מדינות האיחוד האירופי במאמר שלפניכם.

מהו האיחוד האירופי?

נכון לכתיבת שורות אלו האיחוד האירופי מאגד בתוכו 28 מדינות אירופאיות, כשבחודש מרץ האיחוד עתיד למנות 27 מדינות, זאת בשל פרישתה של הממלכה המאוחדת מהאיחוד (ברקסיט). כיום, כלכלת האיחוד נחשבת לגדולה ומשמעותית ביחס לכלכלת מדינות העולם השונות. כמו כן, בין השאיפות העיקריות של האיחוד האירופי טמון הרצון לממש את עקרון ארבע החירויות, ולפיו בין היתר, מותרת תנועה חופשית של האזרחים בין מדינות האיחוד.

האיחוד האירופי הוקם על מנת לשקם את אירופה לאחר מלחמת העולם השנייה, כשבתקופה זו הוקמה "קהילת הפחם והפלדה", שהיוותה בסיס להקמת האיחוד כפי שאנו מכירים אותו היום. עם השנים הארגון התפתח, צבר תאוצה ומדינות אירופאיות הצטרפו אליו, ושמו השתנה במהלך השנים, החל מהשם "השוק האירופאי המשותף", דרך "הקהילה האירופית" ועד לשם שאנו מכירים כיום: האיחוד האירופי, ששמו נקבע בשנת 1993.

במהלך השנים האיחוד האירופי התרחב ונוספו לשורותיו מדינות נוספות, כשבשנת 2002 הוחלט כי המטבע הרשמי של רוב מדינות האיחוד יהיה האירו. האיחוד האירופי פעל בהתאם לאמנת מאסטריכט עד לשנת 2009, כשבשנה זו נכנסה לתוקף אמנת ליסבון, ומאז האיחוד מתנהל לפיה. אגב, בשנת 2012 הוענק לאיחוד האירופי פרס נובל לשלום.

27 מדינות האיחוד האירופי

כאמור, האיחוד האירופי מונה כיום 28 מדינות, ביניהן המדינות המייסדות: איטליה, בלגיה, הולנד, צרפת, לוקסמבורג וגרמניה (תקופת ההקמה קדמה לאיחוד גרמניה המחודש כך שהמדינה המייסדת הייתה גרמניה המערבית, וב1990 הצטרפה גרמניה המאוחדת).

בשנת 1973 דנמרק, הממלכה המאוחדת ואירלנד הצטרפו לאיחוד, ובשנים שלאחר מכן גם יוון, ספרד ופורטוגל. מאחר ופורטוגל היא חלק מהאיחוד האירופי, הרי שמחזיקי דרכון פורטוגלי יכולים לנוע בחופשיות בין מדינות האיחוד. כיום יש לא מעט ישראלים שמתחילים בתהליך הוצאת דרכון פורטוגלי, כשבין היתר הם מסתמכים על שמות המשפחה הזכאים לדרכון פורטוגלי ונעזרים בעו"ד לטובת התהליך. כמו כן, עם השנים הצטרפו מדינות נוספות לאיחוד: שוודיה, פינלנד, אוסטריה, קפריסין, צ'כיה, פולין, סלובקיה, מלטה, סלובניה, ליטא, הונגריה, לטביה, אסטוניה, בולגריה, רומניה וקרואטיה.

האיחוד האירופי מדינות בעתיד

נכון להיום יש 5 מדינות אירופאיות שבקשתן אושרה והן מועמדות להצטרף לאיחוד: טורקיה, מקדוניה, סרביה, אלבניה ומונטנגרו. אגב, גם בקשת המועמדות של איסלנד אושרה, אך המדינה החליטה לבטל את בקשתה. כמו כן, גם אוקראינה ובוסניה והרצגובינה הגישו את מועמדותן לאיחוד והן ממתינות לאישור הבקשה.

הוצאת דרכון פורטוגלי מהווה כרטיס כניסה לאירופה בעבור ישראלים רבים, זאת בשל העובדה שמחזיקי הדרכון יכולים לנוע בחופשיות בכל מדינות האיחוד, כמו גם לעבוד, ללמוד ולגור בהן, כשנכון להיום, ישנן 28 מדינות החברות באיחוד.

 

בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי חינם!

מעוניינים לקבל פרטים נוספים? רוצים שנערוך עבורכם בדיקת זכאות ראשונית ללא תשלום? מלאו את כל הפרטים בטופס יצירת הקשר ואנו נחזור אליכם בהקדם

    שלח