ליצירת קשר סניפים במרכז ובצפון - 077-5135141

שדות תעופה בפורטוגל – כל מה שרציתם לדעת

מתכננים טיסה לפורטוגל ולא יודעים לאיזה נמל תעופה כדאי לכם לטוס, או שאתם לא יודעים בכלל מהן האפשרויות שלכם ליעד? בואו נדבר על שער הכניסה למדינה המהממת שתצטרכו לעבור דרכו – כאן תוכלו לקרוא את כל מה שאתם צריכים ורוצים לדעת על שדות התעופה בפורטוגל.

משך הטיסה מישראל לפורטוגל

טיסה ישירה מישראל לפורטוגל אורכת בדרך כלל כ-6 שעות, בהתאם לתנאי מזג האוויר בישראל, בפורטוגל ובדרך כולה. הטיסה חזור היא בדרך כלל קצרה יותר, לרוב כ-4 שעות וחצי בלבד, בזכות כיוון הסיבוב של כדור הארץ והרוחות הטבעיות שבדרך. אתם יכולים לחסוך בעלויות הטיסה עם קונקשן בדרך במדינות שונות באירופה, אך הביאו בחשבון שהקונקשן יאריך את זמן הטיול שלכם מהמוצא ליעד.

פורטוגל היא אחת המדינות שישראלים לא צריכים להוציא ויזה כדי להיכנס אליה, והחזקה בדרכון פורטגלי תאפשר לכם להיכנס לעוד מדינות ברחבי העולם בלי הדאגה הזו. רוצים לדעת מי זכאי לדרכון פורטוגלי? היכנסו לקישור למידע נוסף.

כמה שדות תעופה יש בפורטוגל?

בפורטוגל יש כמה שדות תעופה לטיסות פנים ולטיסות ובין לאומיות, המאפשרים גישה נוחה לאזורים השונים שבה. בסך הכול יש בה ארבעה שדות תעופה בין לאומיים עיקריים – נמל התעופה ליסבון הומברטו דלגאדו, נמל התעופה פורטו פרנסיסקו סה קרניירו, נמל התעופה פארו ונמל התעופה מדיירה כריסטיאנו רונאלדו, שדרכו מגיעים לחופשה בארכיפלג הפורטוגלי באוקיינוס האטלנטי. פרט לשדות התעופה הגדולים הללו, יש בפורטוגל גם כמה שדות תעופה אזוריים ועירוניים, המשרתים ערים ועיירות קטנות יותר ברחבי המדינה.

שדה התעופה ליסבון

שדה התעופה ליסבון הומברטו דלגאדו (Humberto Delgado) הוא נמל התעופה העמוס ביותר בפורטוגל. הוא נמצא באחד מפרברי העיר ולא רחוק בכלל ממרכז ליסבון, והוא שער הכניסה של אנשים רבים למדינה וגם משמש מרכז קונקשן לנוסעים מעבר לאוקיינוס. שדה התעופה הזה היה צבאי במקור, והוא התפתח למתחם מודרני הכולל ארבעה טרמינלים, המשרתים מיליוני מטיילים מדי שנה. טרמינל 1 הוא המקום לטיסות בין לאומיות, ואילו טרמינל 2 הסמוך מאכלס חברות לואו קוסט וטיסות פנים. לשדה התעופה ליסבון יש תפקיד מרכזי ברשת התחבורה של פורטוגל בכלל ושל העיר בפרט, והוא מחבר את המדינה בצורה חלקה לכל המדינות שאפשר לטוס אליהן משם. נכון לעכשיו, הטיסות הישירות לפורטוגל מישראל מגיעות רק לשדה התעופה של ליסבון.

רקע על נמל התעופה פורטלה ליסבון

נמל התעופה של ליסבון, שהיה ידוע בעבר בשם נמל התעופה פורטלה, עבר שיפוצים והרחבות ניכרות במהלך השנים כדי להתאים לזרם ההולך וגדל של נוסעים ומטוסים. שמו שונה לכבוד הומברטו דלגאדו, לשעבר גנרל בחיל האוויר של פורטוגל ודמות מפתח בהיסטוריה של המדינה, ושדה התעופה משקף את מחויבותה של המדינה למודרניזציה ולחדשנות בתעופה. הטרמינלים שלה כוללים מתקנים חדישים, כולל חנויות קניות, בתי אוכל וטרקליני נוסעים, המבטיחים חוויה נוחה ומהנה למטיילים העוברים בשעריה.

נוסף על חשיבותו המסחרית, נמל התעופה של ליסבון הוא בעל משמעות היסטורית ותרבותית עבור תושבי פורטוגל. הוא משמש סמל להתקדמות ולהתפתחות המדינה בתעשיית התעופה, ומשקף את המעבר שלו משדה תעופה צבאי קטן לשדה תעופה בין לאומי שוקק. הארכיטקטורה המעניינת והאלמנטים העיצוביים של נמל התעופה חולקים כבוד למורשת העשירה הכללית והימית של פורטוגל, ומעוררים תחושה של גאווה והזדהות בקרב מטיילים ומקומיים כאחד. עוד על כל אלו תוכלו ללמוד במוזאונים השונים שבמדינה – מוזמנים לקרוא סקירה על מוזאונים בליסבון שהכנו במיוחד בשבילכם.

חשיבותו האסטרטגית של נמל התעופה של ליסבון זולגת מעבר לתפקידו כמרכז תחבורה חשוב של המדינה. שדה התעופה מחבר בקלות את פורטוגל לשווקים גלובליים ומקל את המסחר וחילופי התרבות. בין שאתם מגיעים לצורך עסקים או טיול מהנה בפורטוגל, הנוסעים מתקבלים בברכה עם אירוח חם ושירות ברמה עולמית.

שדה התעופה פורטו

בצפון פורטוגל, שדה התעופה פורטו פרנסיסקו סה קרניירו הוא המקבל את הטסים לאזור, והוא מציע גישה נוחה לעיר פורטו ולסביבתה. שדה התעופה נקרא על שמו של פרנסיסקו סה קרניירו, לשעבר ראש ממשלת פורטוגל, ויש לו תפקיד חשוב בתמיכה בפעילות הכלכלית והתיירותית של העיר השנייה בגודלה בפורטוגל.

בשדה התעופה של פורטו יש טרמינל מודרני המצויד במגוון רחב של שירותים שנועדו לשפר את חוויית הנסיעה עבור הנוסעים. החל במרכזי קניות ואוכל וכלה במתקני עסקים וטרקליני נוסעים, נמל התעופה מציע את כל מה שהנוסעים צריכים כדי להירגע לפני או אחרי הנסיעה. כמו כן, נמל התעופה של פורטו מקושר היטב למרכז העיר ולאזורים הסובבים אותו באמצעות רשת נרחבת של אפשרויות תחבורה ציבורית כמו אוטובוסים, מטרו ומוניות.

מה שמייחד את נמל התעופה פורטו הוא מחויבותו לקיימות ולאחריות סביבתית. נמל התעופה מיישם יוזמות שונות להפחתת טביעת הרגל הפחמנית שלו ולקידום שיטות פעולה ידידותיות לסביבה, כולל מערכות תאורה חסכוניות באנרגייה, תוכניות ניהול פסולת ושימוש במקורות אנרגייה מתחדשים. מאמצים אלו עולים בקנה אחד עם המטרות של פורטוגל כולה לקדם פיתוח בר קיימא ולמתן את ההשפעות שלנו על שינויי האקלים.

מהן אפשרויות התחבורה משדות התעופה בפורטוגל לערים השונות?

עם ההגעה לשדות התעופה של פורטוגל, למטיילים יש שפע של אפשרויות תחבורה זמינות כדי להגיע ליעדים הבאים. בליסבון, למשל, הנוסעים יכולים להשתמש במערכת המטרו היעילה, המחברת את שדה התעופה לחלקים שונים של העיר, כולל מרכז העיר ומרכזי תחבורה אחרים. לחלופין, מוניות, שירותי נסיעות משותפות ומכוניות להשכרה הן אופציות גמישות ונוחות למי שמחפש פתרונות תחבורה ישירים או מותאמים אישית. באופן דומה, נמל התעופה של פורטו מספק גישה קלה למרכז העיר באמצעות המטרו, ומציע אמצעי תחבורה חסכוני ויעיל למטיילים. יש שם גם שירותי אוטובוסים הפועלים באופן קבוע בין שדה התעופה למקומות שונים בפורטו ובעיירות השכנות, המספקים את הצרכים המגוונים של הנוסעים המגיעים לאזור. אם אתם מגיעים לפורטוגל כדי להוציא אזרחות פורטוגלית לבן זוג או לילדים, אנחנו מציעים לכם להתנסות בתחבורה הציבורית המפותחת של ליסבון, אבל גם שימוש במוניות ונסיעות שיתופיות יהיה פתרון נוח וזמין.

מעבר לליסבון ופורטו, שדות תעופה אחרים בפורטוגל מציעים גם מגוון אפשרויות תחבורה למטיילים. בפארו הנוסעים יכולים לנצל את שירותי האוטובוסים המחברים את שדה התעופה לעיירות ולאתרי נופש סמוכים באזור אלגרבה. נמל התעופה מדיירה כריסטיאנו רונאלדו (Madeira Cristiano Ronaldo Airport) מציע שירותי אוטובוסים ומוניות להסעת נוסעים למקום הלינה שלהם בפונשל ובחלקים אחרים של האי. עבור מטיילים המחפשים גמישות ועצמאות רבה יותר, יש להם אפשרות להשכרת רכב בפורטוגל בשדות התעופה השונים ברחבי המדינה.

לסיכום

שדות התעופה של פורטוגל הם שער הכניסה למדינה מלאה בחוויות, בתרבות מעניינת, באוכל טעים ובהיסטוריה ארוכה ועשירה. בין שאתם בוחרים טיסה ישירה מישראל לליסבון או טיסת קונקשן שתביא אתכם לשדה תעופה אחר במדינה, כל טרמינל שתגיעו אליו יהיה מעוצב יפה ויכיל את כל השירותים שאתם צריכים לתחילת הבילוי שלכם בפורטוגל.