ליצירת קשר סניפים במרכז ובצפון - 077-5135141

נדל"ן בפורטוגל

לאחרונה הפכה פורטוגל לאחד היעדים החמים להגירה, ובין היתר, גם בעבור ישראלים. שני גורמים היו לדבר:

הראשון הוא הטבות מס מרחיקות לכת שניתנות למי שקובע תושבות במדינה. ההטבות הללו כוללות מס הכנסה קבוע ומופחת ופטור על מיסים שונים כגון רווח הון או מס על השכרת נכסים. הגורם השני נוגע לישראלים והוא ההכרה של ממשלת פורטוגל ביהודים אשר מוצאם בגירוש קהילות ספרד ופורטוגל, כבעלי זכות לאזרחות פורטוגלית.

פורטוגל חוותה את המשבר הכלכלי של 2008 באופן קשה מאד. בשנים שלאחר מכן הכלכלה של המדינה סבלה מהאטה ביצוא ומאבטלה. פורטוגל הייתה יעד לעזרה שניתנה למדינות חלשות באיחוד האירופאי וזכתה לסל עזרה של עשרות מיליארדי אירו. מחירי הנדל"ן בפורטוגל סבלו גם הם כתוצאה מהמשבר אבל בשנים האחרונות הם התאוששו וכיום הם במגמה יציבה של עליית מחירים. למעשה, רפורמות חדשות בכלכלה מסייעות למדינה להתייצב ולאזן את עצמה מבחינה תקציבית.

שלושת הגורמים הללו מהווים הזדמנות פז להשקעה במדינה שנמצאת בתנופת פיתוח, ובעיצומה של מגמה לכיוון של משק יותר תחרותי, שיעורי אבטלה שהולכים וקטנים ויצוא במגמת עליה.

איך כדאי להשקיע בפורטוגל?

ראשית כדאי להבהיר, השקעה בנדל"ן בפורטוגל איננה מותנית באזרחות או בדרכון פורטוגלי. כל אדם יכול לרכוש נכס בפורטוגל וליהנות משיעורי תשואה גבוהים, כשההשקעה בפורטוגל יכולה להיעשות בכמה צורות:

השקעה בערים הגדולות

ההשקעות הפופולריות ביותר הן כרגע בליסבון הבירה. זוהי באופן טבעי העיר בה נמצא מרכז העניינים ולפיכך מכילה את מירב התיירים. נכסים בליסבון יכולים להיות מושכרים במהירות רבה ביותר ממש כמו כל עיר מרכזית בעולם. תחלופה גדולה של צעירים כמו גם תיירות רבה, מאפשרת לרכוש נכס ולהשכירו במודל של תקופות קצרות כמו שנהוג באייר בי אן בי. השכרה כזו יכולה להניב תשואות גבוהות בכ80% על השכרה לשוכר יחיד לתקופה ארוכה. זו הערכה שכבר כוללת בתוכה את דמי הניהול והטיפול הגבוהים של מודל כזה.

הפוטנציאל הקיים בדירות איכותיות במרכז התוסס של ליסבון הוא גדול. קשה לדעת מה ילד יום, אבל מניסיון במקומות אחרים, אנחנו יודעים לומר שעליות המחירים על נכסים במרכזי ערים יקרות, הן חדות מאד. פעם למשל הייתה תקופה שדירות במרכז מדריד או מילאנו היו בהישג יד, היום הן עניין למיליונרים בלבד.

אפשרות השקעה נוספת היא באחת הערים האחרות בפורטוגל בדגש על פורטו הקסומה. יש שיגידו שהעיר איננה מטופחת דיה ורחוקה ממיצוי הפוטנציאל שלה. מנגד, בפורטו תוכלו למצוא הזדמנויות השקעה אפילו בסכומים נמוכים שיקנו לכם נכס עם פוטנציאל אדיר לעליית ערך ותשואה יפה משכירות.

השקעה בחוות או שטחים חקלאיים

זהו אפיק השקעה שמתאים לשני סוגים של משקיעים. הסוג הראשון הוא מי שרוצה לעבור לפורטוגל ולגור בה באזור כפרי. רכישת בית וחלקה יכולה להיות צעד מאד חכם בראיה ארוכת טווח. במחיר של דירה קטנה בפרברים בישראל תוכלו ליהנות מחווה שלמה ומרחבי אדמה בפורטוגל.

הסוג השני של המשקיעים הוא הספקולטיביים. משקיעים שיש להם מצד אחד הון אותו יוכלו לרתום לטובת ההשקעה ומהצד השני את הנחת להמתין, יוכלו למצוא באזורים הכפריים בפורטוגל הזדמנויות שיום אחד אולי יהיו שוות הרבה מאד כסף. החיסרון הגדול הוא ויתור על גמישות מבחינת ההשכרה של נכסים כאלו, ומכאן נובע גם וויתור על תשואה שוטפת משכירות. כאמור, זוהי השקעה לטווח ארוך למי שיכול לעמוד בכך.

השקעה בשטחים עסקיים וחנויות

שטחים עסקיים וחנויות יכולים להוות גם הם השקעה מעניינת. ייקח למדינה עוד זמן רב עד אשר תדביק את נתוני התוצר של המדינות העשירות באירופה וספק אם זה יקרה בימינו. מהצד השני, מדינה שהכלכלה שלה גדלה, ותהליך ההזדקנות של האוכלוסיה נעצר, יוצרת ביקושים גדולים לשטחי מסחר ותעשיה. הגידולים צפויים להתרחש בעיר הבירה וסביבתה. בכל הנוגע לשטחי מסחר, עדיף להתמקד בנכסים מאד איכותיים ומרכזיים שנמכרים בהזדמנות. נכסים כאלו יבטיחו שוכרים עסקיים יציבים שלא יצרו בעיות בתשלומי השכירות.

שנסכם?

פורטוגל הופכת ליעד חם בקרב לא מעט אנשים בעולם, בזכות שינויים ורפורמות בתחומי ההגירה, הקלות המיסוי והתרת הרגולציה. אמנם המדינה איננה מתועשת כמו מדינות אחרות ביבשת אבל המגמה בה חיובית. פורטוגל היא אחרי הכל חברה מן המניין באיחוד האירופאי והיא מדינה עם תרבות עשירה, היסטוריה מפוארת ועם גאה. כל אלו עושים אותה לאחת מיעדי ההשקעה הטובים ביותר בזמננו.

בדיקת זכאות חינם!

מעוניינים לקבל פרטים נוספים? רוצים שנערוך עבורכם בדיקת זכאות ראשונית ללא תשלום? מלאו את כל הפרטים בטופס יצירת הקשר ואנו נחזור אליכם בהקדם


    שלח