ליצירת קשר סניפים במרכז ובצפון - 077-5135141

קשיים אפשריים בהוצאת אזרחות אירופאית

בשנים האחרונות, לא מעט ישראלים, צאצאי מגורשי ספרד, פוצחים בתהליך להוצאת דרכון פורטוגלי, המקנה להם מגוון רחב של יתרונות וזכויות במדינות האיחוד האירופי. מדובר בתהליך הטומן בחובו מספר שלבים, כשבין היתר ניתן להיתקל בקשיים ואתגרים שונים עד לקבלת הדרכון המיוחל. מהם הקשיים האפשריים בתהליך הוצאת האזרחות האירופאית וכיצד ניתן להתגבר עליהם? ריכזנו בעבורכם את כל המידע החיוני.

אזרחות אירופאית

הוצאת אזרחות פורטוגלית משמעותה הוצאת אזרחות אירופאית ולא רק בגלל שפורטוגל פיזית שוכנת ביבשת אירופה, אלא בראש ובראשונה מכיוון שפורטוגל חברה וותיקה וקבועה באיחוד האירופי; לכן הוצאת אזרחות פורטוגלית מעניקה לכם את כל היתרונות והזכויות של אזרחות אירופאית וזאת בנוסף לאזרחות הפורטוגלית בפני עצמה.

לאחר הוצאת אזרחות פורטוגלית תעמוד לכם הזכות, בראש ובראשונה, לקבל גם דרכון פורטוגלי, שהינו אחד הנחשקים בעולם ומקנה כניסה ללא צורך באשרה (ויזה) כמעט לכל מדינה בעולם.

בנוסף, תוכלו לגור ללא הגבלה, לעבוד בכל עבודה, ללמוד במוסדות אקדמיים גבוהים ונחשבים (בסבסוד מלא או חלקי), לרכוש נדל"ן, לנהל עסקים וכו' בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי ולא רק בפורטוגל, בין אם זו גרמניה, צרפת, ספרד, איטליה וכו'.

ואם לא די ביתרונות אלו הרי שניתן בתנאים מסוימים להעביר את האזרחות גם לדורות הבאים, וכך תוכלו לפתוח גם לצאצאיכם אין ספור דלתות ואפשרויות בעתיד.

מסיבות אלו חלומם של ישראלים רבים הוא להחזיק באזרחות אירופאית בנוסף לאזרחותם הישראלית.

יש לא מעט דרכים לעשות זאת, ורובן המוחלט מבוסס על קירבה משפחתית – אם סבך היה אזרח גרמני – עומדת לך האפשרות להגיש בקשה לאזרחות גרמנית, אם אמך הייתה אזרחית צרפת – אתה יכול לבקש אזרחות צרפתית וכיוצא בזה.

דרך נוספת, והיא זו שנפתחה בשנים האחרונות, רלוונטית לצאצאים של מגורשי ספרד ופורטוגל.

אחד הקשיים שמלווים לא מעט ישראלים, הוא מבחני השפה ומבחני הידע שמגישי הבקשה נאלצים לעבור (למשל בספרד ובהונגריה). מי שזכאי לקבל דרכון פורטוגלי וודאי ישמח לשמוע שתהליך הוצאת הדרכון פשוט יותר מאשר במדינות אירופאיות אחרות, ולכן רוב הקשיים הנלווים להוצאת אזרחות אירופאית אינם תקפים במקרה זה – מגיש הבקשה לדרכון פורטוגלי לא צריך לדעת פורטוגזית, לא צריך להגיע בכלל לפורטוגל כתנאי לקבלת האזרחות ונדרש לעמוד בתנאים ובדרישות פשוטים בהרבה ממי שמגיש בקשה לאזרחות אירופאית אחרת, ובין היתר אזרחות ספרדית. במאמר שלפניכם, נדון בקשיים האפשריים בהוצאת הדרכון הפורטוגלי.

קושי ראשון – הוכחת קשר משפחתי למגורשי ספרד ופורטוגל

אחד התנאים להוצאת דרכון פורטוגלי טמון בהוכחת קשר משפחתי למגורשי ספרד ופורטוגל. חשוב לציין שלאחר גירוש ספרד, חלק גדול מהקהילה היהודית היגרה לפורטוגל, ומשם הם גורשו בשנית, לכן סביר להניח שהרוב המוחלט של מגורשי ספרד, גורשו גם מפורטוגל ולכן כשאנו משתמשים בביטוי "צאצאי מגורשי ספרד" זה רלוונטי גם לקבלת אזרחות פורטוגלית ולא בהכרח אזרחות ספרדית.

על מנת להגיש בקשה לקבלת דרכון פורטוגלי, יש להראות כי אתה צאצא של מגורשי ספרד. לעיתים ישנו קושי במציאת הוכחות – קרובי משפחה רלוונטיים (כמו סבא/סבתא) כבר הלכו לעולמם, אין מסמכים מתאימים וכו'.

מה עושים? כאן אנו נכנסים לתמונה.

צברנו ניסיון רב בהוכחת הקשר בין הצאצאים לגירוש ספרד וברשותנו אסמכתאות רבות לגבי כמעט כל שם משפחה. אנו יודעים בדיוק אילו מסמכים אפשר להפיק ממשרד הפנים ומהרשויות השונות כדי להוכיח את הזכאות של הלקוח, ולא מרימים ידיים גם כשמדובר במקרים מסובכים וכאשר ללקוח אין הוכחות בכלל.

בסופו של דבר הקהילה היהודית בפורטוגל אינה חותמת גומי וכמובן שלא מאשרת כל בקשה; לכן אנו מראש עורכים ללקוח בדיקה יסודית ללא התחייבות לבדוק את זכאותו, וזאת כדי שלא יתאכזב בהמשך.

מה שחשוב להבהיר הוא שגם אם נראה לכם שהוכחת הקשר הינה מסובכת ומורכבת – אנו נדאג לעשותה במקומכם בפשטות ובמהירות.

קושי שני – תרגום מסמכים לשפה המקומית

אחד הקשיים המאפיינים את מגישי הבקשה הוא הצורך לתרגם את המסמכים לשפה המקומית, דהיינו פורטוגזית.

כיצד תוכלו להתגבר על הקשיים הללו? ובכן, היעזרו בשירותיו של עורך דין מומחה, מאחר והוא בקיא בתחום, ויודע כיצד לטפל בכל האלמנטים הבירוקרטיים הללו. מעבר לזה, הגשת בקשה בליווי עו"ד עשויה להיות בעלת סיכויים גבוהים יותר להצלחה ולקבלת הדרכון הנחשק.

משרדנו עובד בשיתוף פעולה הדוק גם עם נציגות בפורטוגל וגם עם עו"ד מקומי.

לרגע אל תחשבו להגיש בקשת אזרחות מתורגמת באופן חופשי או באמצעות google translate זה לא רציני, לא מקצועי ועלול לגרום לכם למפח נפש בסוף התהליך כאשר תבינו כי בגלל טעויות בתרגום הבקשה תתעכב או אפילו תידחה.

קושי שלישי – עלויות

הוצאת דרכון אירופאי גוררת עמה עלויות שונות, בין אם תבחרו לעשות זאת באופן עצמאי ובין אם תבחרו לעבור את התהליך בליווי עורך דין. כך או כך, הפער בין העלויות זניח.

חשוב לציין שהעלויות הנלוות להוצאת אזרחות אירופאית (בכל אחת ממדינות האיחוד) עשויות להיות שונות ממדינה למדינה, כמו כן, התשלום בעבור תרגום המסמכים לשפה המקומית תלוי בכמות המסמכים שתתרגמו. למרות שמדובר בלא מעט כסף, זוהי השקעה משתלמת לטווח הארוך.

אנו מבין שלא מדובר בסכום קטן ולכן משרדנו גובה את התשלום לפי אבני דרך ובהתאם להתקדמות, ולא פחות חשוב מכך (ובגלל זה אנו חריגים בענף) – שליש משכר הטרחה אנו שומרים לסופו המוחלט של התהליך, כלומר רק ברגע שאתם מקבלים את האזרחות.

זה מבטיח לכם שנלווה אתכם עד הסוף, במסירות ובמקצועיות, כי רק כשאתם תקבלו את האזרחות אנחנו נקבל את יתרת שכרנו.

קושי רביעי – ביורוקרטיה ואי הכרת התהליך

ישנם ברשת כל מיני בלוגים ופוסטים המסבירים כיצד לבצע את התליך לבד; ישנם כאלו שאולי זה מתאים להם וישנם כאלו המעדיפים לחסוך את ההתרוצצות, הטירחה, כאבי הראש וליהנות מראש שקט.

חשוב להבהיר – משרד עו"ד שכבר הגיש מאות בקשות הוא מנוסה יותר ויודע היטב היכן בדרך כלל יש טעויות, מהן הסיבות לדחיית בקשה או להחזרתה לצורך תיקונים, על מה צריך להקפיד ואילו מסמכים לצרף; אין להקל בכך ראש.

הרי לא תרצו לשמוע אחרי שנה וחצי של המתנה כי הבקשה נדחית עקב אי צירוף מסמכים ספציפיים או טעויות במסמכים אחרים.

אנו מכירים היטב את הפרוצדורות בפורטוגל, יש לנו שם נציגות מקומית המטפלת בכל עניין מידי ואון-ליין ואתם יכולים רק להרוויח מהניסיון הרב אותו צברנו.

יש לא מעט קשיים שעלולים להתעורר בתהליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי, בין אם מדובר בבירוקרטיה, תרגום מסמכים לשפה הפורטוגזית, איסוף מסמכים או גישה למקורות מידע לטובת מחקר גנאלוגי. היתרון שבהוצאת אזרחות פורטוגלית מאשר אזרחות ספרדית או אירופאית אחרת, היא שאין צורך לעבור מבחני שפה או מבחני ידע, כך שהתהליך קל ופשוט יותר, ובייחוד אם לכל אורכו ילווה אתכם עורך דין בקיא ומומחה בתחום. בכל מקרה, אין ספק שמדובר בתהליך משתלם שמביא עמו מגוון רחב של יתרונות, הן בעבורכם והן בעבור ילדיכם. בהצלחה!

בדיקת זכאות חינם!

מעוניינים לקבל פרטים נוספים? רוצים שנערוך עבורכם בדיקת זכאות ראשונית ללא תשלום? מלאו את כל הפרטים בטופס יצירת הקשר ואנו נחזור אליכם בהקדם


שלח