ליצירת קשר סניפים במרכז ובצפון - 077-5135141

יתרונות דרכון אירופאי

הדרכון האירופאי הפך לאלמנט מבוקש בקרב לא מעט אנשים, ובייחוד לאחר הפרסום (2015) אודות זכאותם של צאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל לקבלת דרכון פורטוגלי, שנחשב לדרכון אירופאי.

דרכון זה מקנה לא מעט יתרונות, מה שעשוי לפתוח דלתות לישראלים רבים ולהעניק להם הזדמנויות עסקיות ייחודיות לצד הטבות נוספות במדינות האיחוד האירופי. סקרנים?

איך להוציא דרכון אירופאי?

גירוש ספרד ופורטוגל, הוביל לכך שהקהילות היהודיות באזור נאלצו לעזוב בכפייה את המדינות הללו ולהגר למדינות אחרות. פורטוגל וספרד הביעו חרטה על הגירוש האכזרי שהתרחש, לכן הן מאפשרות לצאצאיהם של המגורשים להגיש בקשה לקבלת דרכון אירופאי.

אבל איך להוציא אזרחות אירופאית? מאחר ופורטוגל היא אחת מבין מדינות האיחוד האירופאי, הרי שדרכון פורטוגלי מקנה אזרחות אירופאית. חשוב לציין, שהוצאת אזרחות אירופאית אינה אומרת שאתם מוותרים על האזרחות הישראלית, אלא מחזיקים בשתי אזרחויות.

מהם היתרונות הטמונים בדרכון אירופאי?

כפי שצוין מעלה, דרכון אירופאי מעניק מגוון רחב של יתרונות, לכן זה לא מפתיע שישראלים רבים בוחרים לממש את זכאותם ולהתחיל בתהליך להוצאת דרכון פורטוגלי בהקדם האפשרי. אבל מהם היתרונות שמהם נהנה מחזיק הדרכון?

חופש תנועה במדינות האיחוד האירופי

האיחוד האירופי מכיל 28 מדינות אירופאיות, המאופיינות בשיתוף פעולה ביניהן בכל תחומי החיים (למשל כלכלה משותפת, מטבע זהה לרוב המדינות ועוד). בין המדינות החברות באיחוד האירופי ניתן למנות את צרפת, איטליה, גרמניה, הולנד, צ'כיה, מלטה וכמובן גם ספרד ופורטוגל (לצד מדינות נוספות). דרכון אירופאי מקנה למחזיק הדרכון את הזכות לנוע בחופשיות בין המדינות הללו כמו גם לנוע במדינות אירופאיות שחתומות על אמנת שנגן (הסכם אירופי הנוגע לביקורת גבולות והגירה).

רכישת השכלה גבוהה במוסדות אירופאים

כיום, השכלה גבוהה היא בין האלמנטים החשובים ביותר לבניית קריירה ענפה או לרכישת מקצוע נחשק. רבים בוחרים ללמוד במוסדות אירופאיים, בין היתר בשל מגוון תחומי לימוד ייחודיים שאינם נלמדים בארץ. דרכון אירופאי יאפשר לכם ללמוד ולרכוש השכלה בכל מוסד אירופאי ללימודים גבוהים, כשבחלק מהמקרים מחזיקי הדרכון יהיו זכאים להטבות כמו הקלות בתנאי קבלה, מלגות למימון התואר ולעיתים גם סבסוד מלא של שכר הלימודים. מלבד זאת, סטודנטים בעלי אזרחות אירופאית זכאים להטבות ייחודיות בהתאם למדינה בה הם לומדים.

אפשרות לגור במדינות האיחוד

כחלק מהיתרונות של מחזיקי האזרחות האירופאית, ישנו יתרון ניכר לפיו מחזיק האזרחות יכול לגור בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי.

עבודה באירופה

מי שחלם לעבוד ולחיות באירופה, בהחלט יכול להגשים את חלומו באמצעות דרכון אירופאי. מחזיקי הדרכון האירופאי זכאים לעבוד ללא הגבלת זמן, בכל אחת מהמדינות החברות באיחוד האירופי, כמו גם להתקדם, לאתגר ולפתח את עצמם מבחינה מקצועית במקומות תעסוקה שונים ומגוונים. אם לא די בכך, הרי שישנן מדינות (שאינן חברות באיחוד) שבכדי לעבוד בהן, יש צורך בהוצאת וויזת עבודה. ובכן, דרכון אירופאי יאפשר לכם להוציא וויזת עבודה וליהנות מהקלות בתהליך. אין ספק שמדובר ביתרון משמעותי במיוחד, שיכול להגדיל את ההזדמנויות העסקיות והמקצועיות שלכם.

הקלה בהוצאת וויזה

כאמור, דרכון אירופאי מקנה את האפשרות לנוע בחופשיות בכל מדינות האיחוד, אך לצד יתרון זה, מחזיקי הדרכון ייהנו מהקלות בהוצאת וויזה למדינות כמו אוסטרליה או ארה"ב. בעוד שכיום, ישראלים עוברים תהליך לא קצר בכדי להוציא וויזת תייר לארה"ב, הרי שדרכון אירופאי יאפשר לכם להיכנס לגבולות ארה"ב בקלות, לבקר ביעדים אטרקטיביים וליהנות מהשהות במקום.

עסקאות נדל"ן ורכישת נכסים

רכישת נדל"ן במדינות האיחוד וביצוע עסקאות בתחום, הם בין היתרונות הבולטים של הדרכון האירופאי, דבר שיכול לסייע לא רק ליזמי נדל"ן שמעוניינים לנהל את עסקיהם בחו"ל, אלא גם למשפחות שמעוניינות להשתקע במדינות אירופאיות ולבנות את חייהן.

 

דרכון אירופאי מכיל מגוון רחב של זכויות שיכולות לשפר את איכות החיים, לפתוח דלתות לעתיד (לא רק למחזיקי הדרכון אלא גם לילדיהם) ולהעניק מגוון רחב של אפשרויות. היה ואתם צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל וטרם מימשתם את זכותכם – מוטב שתעשו זאת בהקדם, כך תוכלו ליהנות מיתרונות ייחודיים כמו גם הזדמנויות להתפתח, להתמקצע ולטייל ברחבי אירופה.

בדיקת זכאות חינם!

מעוניינים לקבל פרטים נוספים? רוצים שנערוך עבורכם בדיקת זכאות ראשונית ללא תשלום? מלאו את כל הפרטים בטופס יצירת הקשר ואנו נחזור אליכם בהקדם

שלח